Призначення ліфта

Якщо потрібно вибрати ліфт, то спочатку слід визначитись із його призначенням.

Пасажирські — для перевезення людей у житлових, адміністративних будинках, приватних будинках, котеджах (в т.ч. з вантажем, якщо загальна вага пасажирів з вантажем не перевищить вантажопідйомності ліфта).

Лікарняні — ліфти для перевезення хворих (в т.ч. на каталках, інвалідних візках) для профілактично-лікувальних установ.

Вантажні — використовуються для транспортування вантажів. В свою чергу поділяються на вантажні з провідником, вантажні без провідника, мало-вантажні (кухонні).

Ліфти з машинним приміщенням і без машинного приміщення

Особливість  ліфта  без машинного приміщення у тому, що привід і станція керування знаходяться у верхній частині шахти, а не в окремому машинному приміщенні.  Ліфти без машинного  приміщення забезпечують особливу плавність  та безшумність ходу.

Комфортність їзди зумовлена тим, що ліфт без машинного приміщення рухається на поліуретанових  ременях,  армованих сталевими жилами. Ці  ремені  мають високу міцність та стійкість до розтягнення  із втричі довшим терміном  служби  за  традиційні сталеві канати. Тягові ремені й  безредукторний привід не вимагають змащення.

Власники будівель вбачають можливість економії за рахунок енергозберігаючої лебідки та відсутності необхідності у машинному приміщенні, що дозволяє зекономити  приміщення для виробничих цілей або здачі в аренду.

Електричні чи гідравлічні

Гідравлічні ліфти набули широкої популярності як котеджні ліфти через відсутність машинного приміщення та можливість розміщення гідравлічного приводу у нежилій частині котеджу або у підвалі на відстані не більше 10-15 м. У порівнянні з електричним, гідравлічний ліфт є більш безшумним, але є більш чутливим до змін температур та потребує додаткової уваги в процесі технічного обслуговування.

Електричні ліфти є оптимальні у виборі для житлових будівель соціального та елітного класу. Сучасні електричні ліфти забезпечують якість та надійність в експлуатації. На відміну від гідравлічних, електричні ліфти є більш надійними висотних для споруд із підвищеною інтенсивністю руху.

Електропривід може бути двох-швидкісний та частотного регулювання швидкості. Для електричних ліфтів машинне приміщення може бути розташоване над або під шахтою, а також може бути без машинного приміщення. Електричні ліфти є оптимальні у виборі для  житлових будівель  соціального  та  елітного класу.

Дизайн ліфта

Вибір дизайну ліфта напряму залежить від бюджету, закладеного на купівлю ліфта. Та навіть, при обмежених фінансових можливостях при розумному підході є можливість покращення дизайнерських рішень за бажанням Замовника. Загалом заводи-виробники ділять дизайнерські комплектації на 3 умовні класи (економ, стандарт, еліт класи).

Також у будь-якого виробника є можливість за додаткові кошти скористатися можливістю створення індивідуального дизайну кабіни ліфта (дерево, шкіра, золото, камінь, мерехтливі чи рухомі картинки на панелях кабіни).

Основні поради при виборі ліфта

  • Уважно вивчити постачальника ліфтового обладнання (репутація на ринку, надійність, досвід роботи, та відгуки про роботу встановлених ліфтів)
  • Не обов’язково зациклюватися на бренді виробника. Інколи навіть відома компанія-виробник не може запропонувати найоптимальніше рішення саме для вашої будівлі.
  • Ліфт — це продукт підвищеної небезпеки. Ні в якому разі, навіть ціною економії значних коштів не допускайте жодного компромісу по питаннях безпеки ліфта. Життя важливіше.
  • До будь-якої комерційної пропозиції вимагайте чітку та детальну специфікацію обладнання.
  • Обладнання повинно бути сертифіковане на території України згідно норм чинного законодавства.